Impregnace na dřevo a dřevěné obklady - WAProtect

Kód: 5593/0-5 5593/5 L Zvolte variantu
Značka: Nanobala
514 Kč / ks 4 840 Kč / ks od 514 Kč / ks 424,79 Kč bez DPH 4 000 Kč bez DPH od 424,79 Kč bez DPH
Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Vyberte si množství
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Impregnace na dřevo a dřevěné obklady - WAProtect - nátěr na dřevo je Hydrofobní impregnace na bázi rozpouštědla s obsahem nano částic.

JE URČENA K DLOUHODOBÉMU, VODĚVZDORNÉMU OŠETŘENÍ SAVÝCH POVRCHŮ - DŘEVA, KORKU A PAPÍRU.

NANO VRSTVA VYVOLÁVÁ ODPUDIVÝ EFEKT VŮČI VODĚ A NEČISTOTÁM.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hydrofobní impregnace na dřevo má vynikající účinky při použití na dřevěné stavby -ploty, pergoly, altány, plochy kolem bazénů a terasy, zahradní nábytek, korkové podlahy a obklady, papírové tapety, kartonové obaly, modelářské výrobky a mnoho dalších.

Nano nátěr je po uschnutí nelepivý, nevytváří povlak.

IMPREGNACE WAPROTECT MÍRNĚ ZVÝRAZŇUJE STRUKTURU A BAREVNOST OŠETŘENÉHO DŘEVA, KORKU, PAPÍRU.

Papír je velice citlivý na vlhkost. Již nepatrné množství vody může způsobit jeho znehodnocení. Není odolný vůči vlivům okolního prostředí, které jej mohou trvale poškodit.

Hydrofobní produkt WAProtect papír chrání pomocí neviditelné extrémně tenké, ale odolné vrstvy nano materiálu, která zabraňuje vsakování vody a odráží UV paprsky. Voda se při dešti stáhne do kuliček, jenž mají při stékání výrazný samočisticí efekt. Na povrch se nelepí prach, pyly a jiné nečistoty. Nano vrstva způsobuje hydrofobnost povrchu papíru - odpudivost vůči kapalinám a nečistotám.

WAProtect je určený pro papírové tapety, billboardy a reklamní plakáty, modelářské výrobky z papíru, obalové materiály - krabice, balící papíry atp.

Důležitým faktem je, že se použitím této hydrofobní impregnace nemění vzhled papíru.

Snížený průnik vody do struktury papíru zabraňujesekundárním efektům - snížení pevnosti papíru, zvlnění, trhání a žloutnutí.

Nano impregnace zamezuje usazování prachu a špíny, poškozování papíru plísněmi. Výrazně zvyšuje odolnostpovrchu proti UV záření. Působí ochranně proti vodě a zároveň zvyšuje čistotu podkladu.

NÁVOD K POUŽITÍ HYDROFOBNÍ IMPREGNACE DŘEVA WAPROTECT:

Základní složení: Směs organických rozpouštědel se speciálními nanopřísadami.
Barva: Průhledný, téměř bezbarvý.
Míchání: Není nutné, použijte přímo z originálního balení. Před použitím protřepejte.
Spotřeba: Cca 50 až 150 ml/m2 podle nasákavosti dřeva, papíru.
Příprava povrchu: Povrch musí být suchý, zbaven prachu a nečistot, bez plísní, mechů a řas. Nesmí být zoxidovaný, mastný ani zasolený.
Teplota při aplikaci: +5°C až +25°C, při vlhkosti max.75%
Aplikace impregnace WAProtect: nanést namáčením, nátěrem nebo postřikem. Povrch se musí impregnací celoplošně navlhčit. Při aplikaci sprejováním je nutné zajistit dostatečnou ventilaci. Aerosol nesmí být inhalován, jinak by mohlo dojit k poškození plic.
Formování nanovrstvy: Nastane po 24 hodinách v suchu při aplikační teplotě, při dostatečné ventilaci.
Čištění povrchu: Oplachem vodou nebo navlhčenou jemnou textilií. Nejsou zapotřebí čistící prostředky ani tlaková voda. Nečistit abrazivními prostředky!
Obnovení a znovu natření: V případě sníženého efektu impregnace může být NANOBALA WAProtect stejným způsobem aplikován znovu.

NANO IMPREGNACE NEOBSAHUJE ŽÁDNÉ VOSKY, SILIKONY ANI AKRYLÁTOVÉ SLOŽKY. JE ODOLNÁ TEPLOTÁM DO CCA 120°C. NECHRÁNÍ PŘED PŮSOBENÍM ROZPÁLENÝCH TUKŮ.

FUNKČNOST NÁTĚRU: AŽ 5 LET

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavební chemie - impregnace, lepidla, odstraňovače
Spotřeba: Cca 50 až 150 ml/m² podle nasákavosti dřeva
Učinnost: cca 5 let
Najdete nás i na MALL.CZ