Zákaznická podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Japonská lucerna - Dvojče

Kód: 428
Značka: Kameny.cz
7 900 Kč 6 528,93 Kč bez DPH
Skladem

Japonská lucerna - Dvojče z přírodního kamene je vyrobená z žuly. Větší japonská lampa je vysoká  60 cm a menší lampa je vysoká 30 cm. Ručním zpracováním žuly je docílena naprostá originalita a osobitost každé lampy. Na rozdíl od čínských zahrad, z nichž použití kamenů původně vzešlo, se v Japonsku příliš nepoužívají kameny mimořádných bizarních tvarů, usilujeme totiž o jednoduchost a autenticitu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moderní okrasná japonská lampa na zahradu je vyrobena z přírodního kamene. Materiálem je žula, která dodává lucerně osobitý vzhled a originalitu. Umisťovat japonskou lampu není tak úplně jednoduché. Podle známých legend má každá lucerna své místo a význam. Avšak této Lucerně - Dvojče nejvíce svědčí blízkost potůčku či jiného vodního zdroje, ale skvěle vypadá i na terase, kde působí velmi honosným dojmem a vytváří příjemnou a klidnou atmosféru. Jako každá japonská lampa je i tato stavebnice, která obsahuje 9 ks kamene. Díky žule je lampa také mrazuvzdorná.

Japonská lampa je jedním z nejdůležitějších prvků v japonské zahradě. Japonská zahrada je v dnešní době velmi vyhledávaný pojem ve světě. Japonská úprava pozemku se využívá pro okrasné zahrady rodinných domů i například v parcích. Zahrada je upravena obvyklým nebo podobným tradičním zahradnickým způsobem ve stylu okrasných zahrad v Japonsku. Napodobování těchto úprav se rozšířilo po celém světě a kvůli odlišnostem japonští zahradní architekti začali využívat estetiku ovlivněnou buddhismem. Proto v naší nabídce naleznete různé druhy kamenných japonských lamp a soch Buddhů.   

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v budhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 

Doporučuje se japonské lucerny připevnit na kamenný podstavec, aby za bouřky nespadly. Fotografie všech lamp jsou vytvořeny přímo v naší prodejně, jsou tedy plně autentické. V naší prodejně si lampy můžete také přijet osobně prohlédnout a nechat se inspirovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Japonské zahrady
Materiál: Přírodní kámen
Typ materiálu: Žula
Mrazuvzdornost: Ano
Výška velké lampy: V 60 cm, Ø 30 cm
Výška malé lampy: V 30 cm, Ø 20 cm
Obsah balení: 1
Lampa je stavebnice: 9 ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: