Kodai Maru - vápencová

Kód: 799/MAL
Značka: Kameny.cz
4 500 Kč / ks 3 719,01 Kč bez DPH
Skladem
Vyberte si velikost lampy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Japonská lampa - lucerna Kodai Maru - vápencová vyrobena z přírodního kamene. Japonská lampa Kodai Maru je stavebnice, která obsahuje 5 ks kamene. Lampy tohoto druhu patří mezi nejstarší a v Japonsku je jejich původ úzce svázán s tradičním čajovým obřadem. Každá má v zahradě své specifické místo a podle toho i význam. Lampy jsou významné prvky japonské zahrady. Umístění lampy by mělo podle šintoistických představ – kromě funkce dekorativní – také chránit dům proti zlým duchům. Na rozdíl od čínských zahrad, z nichž použití kamenů původně vzešlo, se v Japonsku příliš nepoužívají kameny mimořádných bizarních tvarů, usilujeme totiž o jednoduchost a autenticitu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonská lampa Koradi Maru je vyrobená z přírodního kamene. Výška lampy je 50 cm. Lucerny z přírodního kamene jen zřídka kdy vydávají světlo a dnes již slouží převážně jako nádherné a stylové dekorace zahrad a to zejména ke zvýraznění těch japonských. Tato kamenná lampa je úžásným výdledkem lidské práce. Ručním opracováním vápence vznikla tato autentická a elegantní lampa, která ozdobí každou zahradu.

Okouzlení, které vychází z umělecky zpracovaných motivů, zanechává u mnoha návštěvníků japonských zahrad trvalé stopy. U řady z nich to vzbuzuje přání přeměnit vlastní pozemek a vlastnoručně si zřídit japonskou zahradu nebo aspoň přinést do ní některý japonský prvek.

Jak vybudovat japonskou zahradu? Chcete oázu klidu a čistoty? Pro meditační japonskou zahradu není žádný pozemek příliš malý. Ryzí meditační zahrada s kameny, lampou a plochou štěrku najde místo prakticky kdekoli a nemusí nutně být drahá. Často pro realizaci karesansui podle japonského vzoru vyhovuje už malý dvůr.

Před založením zahrady v japonském stylu je třeba přemýšlet o základních otázkách. Patří k nim na jedné straně přání a představa majitele zahrady, na druhé straně stávající podmínky a zdroje. Úspěšně docílit ve vlastní zahradě harmonie a krásy pravé japonské zahrady není úplně jednoduché, ale není to ani nemožné. S určitou dávkou zahradnických a stavebních znalostí i s trochou zručnosti se podaří i úplnému laikovi propůjčit vlastní zahradě nádech Dálného Východu. Pokud jsi však nejste úplně jisti, potřebujete poradit nebo jen nasměrovat, neváhejte se obrátit na naše odborníky, kteří se Vám budou velmi rádi věnovat.

Fotografie všech lamp jsou vytvořeny přímo v naší prodejně, jsou tedy plně autentické. V naší prodejně si lampy můžete také přijet osobně prohlédnout a nechat se inspirovat.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Japonské zahrady
Typ materiálu: Přírodní kámen
Typ kamene: Vápenec
Mrazuvzdornost: Ano
Výška malé lampy: V 50 cm, Ø 45 cm
Lampa je stavebnice: 5 ks
Váha lampy: cca 50 kg
Obsah balení: 1
Najdete nás i na MALL.CZ