Králík (žula) + doprava zdarma

Kód: 110/SED
Značka: Kameny.cz
890 Kč / ks 735,54 Kč bez DPH
Skladem
Vybere si barevnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Králík je pokládán za symbolické měsíční zvíře – je ztotožňován s měsícem v pověstech i pohádkách mnoha národů. V aztéckém folklóru i ve východoasijských mytologiích se vyskytuje tzv. měsíční králík, neboť pohlédneme-li na měsíc, lze na něm údajně spatřit skvrnu ve tvaru králíka. V čínské mytologii bývá králík často vyobrazen jako společník měsíční bohyně Chang’e, které neustále dodává elixír života. Často zde bývá označován také jako „nefritový“ či „zlatý“ králík. V japonské antologii se vyskytuje příběh o statečném králíkovi, jenž obětoval vlastní život, aby zachránil život starému muži. Pobodná legenda se objevuje i v mexickém folklóru, kde králík zachránil život aztéckému bohu, sestoupivšímu na Zemi. Bůh se mu následně odměnil tím, že jeho podobiznu vyobrazil na měsíc.  

U tohoto produktu DOPRAVA ZDARMA ! 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Králíci jsou spojováni s měsícem také proto, že zatímco ve dne spí, v noci bdí. Divocí králíci skotačí při západu slunce a při východu měsíce. I pro svou údajnou schopnost spát s otevřenýma očima je králík považován za symbol bdělosti.

Nejen v našich zeměpisných šířkách jsou králíci často spojováni s Velikonocemi. Je tomu tak proto, že Pohanská bohyně jara Ostara (Eastre) měla králičí hlavu a současně byl králík i jejím oblíbeným tvorem. Stal se proto prvním zvířetem, jež bylo spojováno se svátky jara.

Králík má dobré obranné instinkty. Vzhledem k četnému potomstvu je pokládán za symbol plodnosti a stále se obnovujícího života.

Chcete-li si svou zahradu ozvláštnit soškou, z estetického ani praktického hlediska není vhodné umisťovat do přírody umělý materiál, proto je ideální vybrat si do zahrady výrobek, který je vytesán z přírodního kamene.

Tento produkt je ručně vyroben z jednoho kusu žulového kamene a má precizní řemeslné zpracování. Je vhodný jako socha do zahrady i jako interiérová dekorace. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sochy a výrobky z kamene
Typ materiálu: Přírodní kámen
Typ kamene: Žula
Výška sochy: 15cm
Délka sochy: 15cm
Mrazuvzdornost: Ano
Stabilní proti slunečnímu záření: Ano
Najdete nás i na MALL.CZ